TRT 1 Canlı İzle

2019
Ortalama Puan : 3.9
Yorum Yap

1 Mayıs 1964 yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan TRT günümüzde 14 TV kanalı 17 Radyo kanalı ile dünya genelinde farklı kıtalarda onlarca dilde yayın gerçekleştiren ve ülkemizin güzelliklerinin keşfedilmesine sebep olan çok büyük bir reklam aracıdır. 60 yıla yaklaşan bir geçmişe sahip olması ve 60’lı yıllardan bu yana teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek alt yapısına uyarlayan TRT sürekli olarak hizmetlerini daha kaliteli bir şekilde geliştirerek özel TV kanalları ile rekabet etmeyi başarmıştır. İlk çıktığı zamanlarda zamanın el verdiği teknoloji ile Haftada 3 Günü günlük günde 3 saat yayınla başlayan TRT sonrasında haftada 4 gün günde 3 saat şeklinde sürekli artan zaman dilimi ile yayın hayatına devam etmiştir. Yarım asırlık deneyimden sonra 24 saat kesintisiz yayın hayatına başlamıştır.

Canlı Yayın Yapan İlk TV Kanalımız.

Canlı yayın teknolojisini ilk olarak TRT ile yaşadık. Zeki Müren tarafından verilen konser canlı yayınlanması özelliği ile bizim için bir ilk olmuştu. Akabinde dünyayı da yakından ilgilendiren Astronotların Ay’a ayak basması ve Kıbrıs Barış harekatı’nın da canlı verilmesi TRT’yi hayatımızın önemli bir parçası yapmayı başarmıştı.  

1981’de Renkli Yayın Hayatı Başladı!

TRT 1 dönem itibariyle ülkemizdeki tek tv kanalı konumundaydı. 1974 senesine gelindiğinde 24 saat kesintisiz yayın hayatına geçilmiş ve farklı programlar ile insanlarımız tarafından takip edilmeye başlanmıştır. Ekonomik durum dolayısıyla her evde olmasa da 70’li yılların ortalarında 20 milyona yakın bir kitle tarafından TRT 1 izlenmekteydi. 1975 yılında Türkiye Uluslararası Eurovision yarışmasına katılmış ve TRT’de canlı yayınlanarak ilk duygusal yönü yüksek bir izlenmeye sahip olmuştur. 1981 yılında gelişen TV teknolojisi ile birlikte renkli TV izleme deneyimi hayatımıza girmiştir. TRT 1 artık renkli ve daha heyecanlıydı. Ayrıca Televizyon fiyatlarının da düşmesiyle birlikte Hemen Hemen her evde TV izlenmekteydi.

Televizyon ile İlk Deneyimlerimiz Hep TRT ile Oldu.

TRT 1 tarafından yapılan her yenilik doğal olarak yaşamımızda ilk olma özelliğine sahipti. İlk canlı yayın, ülkemizin farklı bölgelerinin kültürel güzelliklerini öğrenme, şehir yaşamını görme, farklı ülke yaşamlarına şahit olma, haberleri takip etme, dünya gündemini öğrenme, dizi izleme gibi birçok yenilir yaşamımızda ilk olma özelliğine sahiptir.

Çizgisini Hiçbir Zaman Bozmamayı Başarmıştır.

TRT kurulduğu zamandan bu yana belli bir çizgiye sahiptir. Özel kanallar ile rekabet içerisine girdiği andan itibaren bile gerek haber bültenleri, gerek bilgi yarışmaları, gerek gün ortası kuşağı, gerek spor programları veya dizilerinde her daim bir çizgi bulunmaktadır. Bu yönü ile TRT 1 her zaman önemli bir izleyici kitlesi tarafından sürekli takip edilmektedir. Sizler de TRT 1 i sitemizden canlı ve donmadan takip edebilirsiniz.

TRT 1 İle İlgili yapılan aranmalar: TRT 1 Canlı İzle, TRT 1 Bedava Seyret, Donmadan TRT 1 ücretsiz izle, TRT 1 yayın akışı, telefondan trt 1 donamdan izle, trt1 online seyret, mobil trt1  hd izle